www.mardinnethaber.com
Mardin’de 227 bin öğrenci karne sevinci yaşadı
09.06.2018 04:56 Mardin Nethaber

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin son ders zilinin çalmasıyla birlikte Mardin’de Bin 104 okulda, 227 bin öğrenci karne alarak, yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatiline girdi.

Eğitim yılının son gününde Artuklu’daki karne töreni, Atatürk İlkokulun da gerçekleşti. Törene Mardin valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Ak Parti Mardin milletvekilleri adayları Şeyhmus Dinçel, Ahmet Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve öğrenci velileri katıldı.

İlkokul ve anasınıfı öğrencilerine karne ve çeşitli hediyeler dağıtan Vali/ Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Atatürk İlkokulunda öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tatile giren öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmelerini tavsiyesinde bulunan Yaman, Öğrencilerin tatillerini en güzel şekilde geçirmeleri için Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak önlemlerimizi aldık.  ‘Mahalleme Havuz Geldi Projesi’ kapsamında havuzlarımızı hazırladık. Öğrencilerimiz bu havuzlarda eğlenceli bir vakit geçirmelerini istedi.

“227 bin öğrencimiz 12 bin öğretmenimiz ve bin 104 okulumuzla başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerine vurgu yapan Yaman, “Tatil boyunca okulların fiziki durumlarının iyileştirilmesini yapacağız. Önümüzde dönem için inşaatı devam eden ve bitecek olan da var bunları eğitime hazır hale getireceğiz. Çocuklarına yaptıkları katkılardan dolayı velilerimizi tebrik ediyorum. Öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Mardin’de eğitim öğretim, başarılı şekilde devam edecek.” dedi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman öğrencilerle toplu fotoğraf çektirmesiyle tören son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com