www.mardinnethaber.com
Sarı’dan eğitim-öğretim yıl sonu mesajı
08.06.2018 14:07 Mardin Nethaber

 

 

“İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 2017-2018 eğitim öğretim yılı, yıl sonu münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Sarı, mesajında:

“Değerli Yönetici ve Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;
18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilimiz geneli örgün eğitimde; 43 Anaokulu ve 445 Anasınıfında 17.949 öğrencimiz, 601 İlkokulumuzda 77.543 öğrencimiz, 236 ortaokulumuzda 72.088 öğrencimiz, 99 İmam Hatip Ortaokulumuzda 9.361 öğrencimiz, 25 Anadolu İmam Hatip Lisemizde 8.568, 46 Anadolu Meslek Lisemizde 16.800 öğrencimiz ve 54 Anadolu Lisemizde 23.897 öğrencimiz olmak üzere toplamda 1.104 okulumuzda 226.206 öğrencimiz karne heyecanı yaşayacaktır. 11.691 öğretmenimizin özverili ve gayretli çalışmaları sayesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılını sorunsuz bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirerek karnelerin alınacağı bugünde hepimiz aynı heyecan ve mutluluğu paylaşıyoruz. Bu dönemin mutlu ve huzurlu bitirilmesinde emeği geçen tüm eğitim camiasına teşekkür ederim.
Değerli Yönetici Arkadaşlarım,
Dünyanın en şerefli ve ağır görevini ifa etmektesiniz. İlimizin, ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve sevgili çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması için gecenizi gündüzünüze katarak çalıştığınız için hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.
Değerli Öğretmenler,
Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.
Kıymetli Veliler,
Öğrencilerimizin notları ne olursa olsun onlar bizim ömür boyu çocuklarımız olarak kalacaklardır. Çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlamak için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken onu bir başkasıyla kıyaslamayın. Her çocuğun özel ve farklı olduğunu unutmayınız.
Sevgili Öğrenciler,
Sizler geleceğimizin teminatısınız, gelecekte yaşanılabilir yarınlar sizin başarılarınıza bağlı olacaktır. Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bu tatil sürecinin, yoğun geçen eğitim öğretim yılının ardından tüm yorgunluğunuzu atmak ve eksik yönlerinizin değerlen-dirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Tatil döneminde bol bol kitap okuyun, sevdik-lerinize zaman ayırın, dinlenin ve yeni eğitim öğretim yılına hazır olarak gelin.Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler,Hepinize iyi tatiller diler, sevdiklerinizle birlikte huzur ve mutluluk dolu günler dilerim’’ dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com