www.mardinnethaber.com
Ak partide anket sonuçları belli oldu
07.06.2018 03:41 Mardin Nethaber

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için yapılan anket sonuçlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalma ihtimalinin olmadığını belirten Ünal, yapılan anketlere göre, sonuçların yüzde 53-56 bandında göründüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her seçimde fazla oy aldığını anlatan Ünal, bu seçimlerde de yüzde 4 gibi bir fark beklediklerini, yapılan saha anketlerine göre cumhurbaşkanlığı konusunda yüzde 53-56 bandında oy beklendiğine dikkat çekti.

Biz cumhurbaşkanımızı yüzde 55'in üzerindeki oyla seçmeliyiz ki kimsenin bahanesi kalmasın diyen Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gördük ki vaat ettiklerimizin hepsini hayata geçirmişiz. Hatta daha fazlasını da yapmışız. Bize diyorlar ki 'vatandaştan vergi alıyorsunuz. Evet doğrudur. Ama bizden önceki hükümetler de vergi alıyordu. Önceden alınan verginin büyük bir kısmı faize gidiyordu, biz şimdi bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Aradaki fark halka hizmet olarak dönüyor. Bu yüzden de girdiğimiz her seçimi kazanıyoruz." Şeklinde konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com