www.mardinnethaber.com
Artuklu Semt Polikliniği hayata geçiriliyor
04.06.2018 15:41 Mardin Nethaber

 

 

 

Artuklu Belediyesi Sosyal Belediyecilikteki Başarılı Çalışmalarına Bir Yenisini Daha Ekliyor.
Artuklu Belediyesi ile Mardin İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan protokol ile “Artuklu Semt Polikliniği ” projesi Diyar-bakırkapı Mahallesinde hayata geçiriliyor.
Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün yoğun çabala-rıyla projelendirilen ve hizmete sunulduğunda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacak olan belediye semt polikliniğin-de birçok branşta vatan-daşlara kaliteli sağlık hizmeti sunulacak. Artuklu Belediyesi tarafından ilçenin tarihi bölümünde ikamet eden vatandaşların daha rahat bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için temin edilen geçmişte Türk Telekom binası olarak hizmet sunan 380 m2 açık alan, toplamda 1030 m2 kapalı alanı kaplayan 3 katlı semt polikliniğinde düzenleme çalışmaları sürüyor.
Diyarbakırkapı Mahallesi 1. Cadde üzerinde oldukça elverişli ve güzel bir alanda vatandaşlara kaliteli bir sağlık hizmeti sunacak olmanın heyecanını yaşa-dığını kaydeden Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı deneyimli uzman doktorların farklı branşlarda, kalite standartları doğrultusunda vatandaşlara sağlık hizmetleri sunacakları semt polikliniğinin Ağustos ayında hizmete girmesinin planlandığını söyledi.Yeni açacakları semt polikliniğinin rahat ulaşılabilir bir alanda, modern bir görünüm içinde vatandaşa kaliteli bir sağlık hizmeti sunacağını kaydeden Başkan Öztürk, “Mardin İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte güzel bir işbirliği projesi oluşturduk. Yukarı Mardin olarak bilinen Artuklu ilçemizin SİT Alanı, tarihi bölümünde sağlık hizmetlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşayan özellikle yaşlı, yatağa bağlı ve dezavantajı vatandaşlarımızın talepleri vardı. Bu talepler üzerine kurumlar arası işbirliği ile daha önce Telekom binası olarak hizmet sunulan oldukça da geniş bir alana sahip binayı belediye olarak kiralayarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak üzere çalışmalara başladık. Tam bir hastane gibi sağlık hizmeti sunulacak olan binanın içindeki düzenle-me çalışmaları sürüyor. Ağustos ayında tamamla-yarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planladığımız semt polikliniğimizde; tıpkı devlet hastanemizde olduğu gibi, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanından, çocuk hastalıkları doktoruna, genel cerrahından dahiliye uzmanına varana kadar. Sağlıklı beslenmeden, Anne –Bebek ilişkisi ve sağlıklı bebek gelişimine, kanser teşhis ve tarama sistemine varana kadar 2. ve 3. Kademe sağlık hizmetleri sunumu yapılacak. Aynı zamanda bu alanlarla ilgili her türlü röntgen ve tahlil tetkikleri de aynı binada gerçekleştirilebilecek. Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmet aslında devlet hastanemizdeki polikliniklerin önündeki yığılma ve yoğunluklarının da önüne geçmiş olacaktır.” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com