www.mardinnethaber.com
Dinçel, “Gençlerimize güveniyoruz"
04.06.2018 11:15 Mardin Nethaber

 

2017-2018 Eğitim-Öğretin dönemini başarıyla tamamlayan Savur Nuri Cıngıllıoğlu Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Ak Parti Savur İlçe Başkanı Sebahattin Kaya, Ak Parti Milletvekili adayları Şehmus Dinçel ve Ahmet kaya, Ak Parti Savur Kadın Kolları Başkanı Özlem Araz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Okul müdürü Buşra Gamze Çay, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan okul müdürü Buşra Gamze Çay, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyerek, mezun olan öğrencilerimizi bundan sonraki eğitim sürecinde daha yüksek yerlerde görmek istediklerini söyledi.

 Mezuniyet törenine katılan Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Şehmus Dinçel ise Öğrencilerimizle, velilerimizle ve öğretmenlerimizle bu güzel mezuniyet programında bir araya gelmekten büyük onur duyduğunu ifade ederek, öğrencilerin mezuniyet coşkusunu paylaşmak gerçekten bizleri çok mutlu etti dedi.

Dinçel, “Gençlerimize güveniyoruz. Onlar kendilerini en iyi şekilde yetiştirerek gelecekte ülkenin her kademesinde görev alacaklar ve ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacaklar. Gençlerimizin azim ve karalılığı gözlerindeki ışıltı bunu gösteriyor. Bizim gençlerimiz tarihin sayfalarında geçmişte Çanakkale’de yakın zamanda 15 Temmuz akşamı tüm dünyaya Türk gençliğinin yaşı ne olursa olsun üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini göstermiştir. Cumhurbaşkanımızda gençlerimizin bu potansiyelini çok iyi bildiğinden seçilme yaşını 18’e indirdi. Cumhurbaşkanımız gibi bizlerinde gençlerimize güvenimiz tamdır. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve hayatlarında başarılar diliyorum. Rabbim evlatlarımıza hayırlı bir gelecek nasip etsin" dedi. 

Konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri verildi. Okul birincisinin okul yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından sırayla sahneye çağrılan son sınıf öğrencilerine protokol ve öğretmenleri tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Son olarak sahneye toplanan mezunlar hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Haber-Fotoğraf : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com