www.mardinnethaber.com
Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu sınavına büyük ilgi
03.06.2018 19:23 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mardin İl Müftülüğü paydaşlığında sürdürülen hafızlık sınıfları için 4. Sınıf öğrencileri arasında sınav yapıldı.

Mardin’in 9 ilçesinde yapılan sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, çocuklarının hafız olmasını isteyen bazı velilerle de öğrencilerle birlikte okula geldikleri ve sınav süresince okul avlusunda bekledikleri görüldü.

Hafızlık sınavı hakkında konuşan Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk, “İmam Hatip Ortaokulları Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Programı kapsamında başlatılan hafızlık okullarında örgün eğitim yanında hafızlık eğitimi de verilmektedir. Bu proje ile birlikte hem öğrencilerin yıl kaybının önüne geçilmesi hem de hafızlık eğitiminin erken yaşta verilmesi imkânı sağlanmaktadır. Yapılan ek çalışmalar ve etkinliklerle öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı, özgüvenleri yüksek, kendi medeniyet değerlerimizin farkında olarak yetişmelerine ve ortaöğretime hazırlanmalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.” İfadelerini kullandı.

Sultan Abdülhamit han hafızlık imam hatip ortaokulu müdürü Özgür Başboğa ise “Bu yıl Allah’ın izniyle sınavımızı gerçekleştirdik. Yaklaşık 9 yüz öğrencimiz katıldı. Bu proje hem toplum için hem de yeni yetişen nesil için çok önem arz ediyor. Ailelerin bu projeye sahiplenmesini istiyoruz. Çünkü hafızlık okullarında çocuklarımız hafızlık eğitimlerinin yanında örgün eğitimlerini de alıyorlar.” dedi. 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com