www.mardinnethaber.com
Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Basınla tanıştı
03.06.2018 17:38 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar yemeği programında Mardin milletvekilleri adayları basına tanıtıldı.

Özel bir otelde gerçekleşen  “Basınla bulaşma ve iftar yemeği” programına Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 27. Dönem Mardin Milletvekilleri adayları Şehmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Veysi Şahin, Ahmet Munip Yıldızoğlu, İbrahim Kösen ve Ahmet Kaya ile Mardin’de faaliyet gösteren Ulusal ve yerel medya temsilcileri hazır bulundu.

Programın açılışında bir konuşma yapan Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 24 Haziran’a sayılı günler kala adaylarımızla Mardin’de gidilmedik yer bırakmayacaklarını belirterek, bu kısa zamanda gece gündüz çalışıp hedefledikleri başarıyı yakalayacaklarını söyledi.

Eri “24 Haziran, ülkemiz ve milletimiz için kritik ve önemli bir seçim olacaktır. Tabiri caiz ise Türkiye makas değiştiriyor. Parlamenter sistem, 16 Nisan referandumu ile yeni bir sisteme  bıraktı. Halk buna evet dedi. Yeni sistem ile Türkiye daha emin adımlarla hedefine yürümektedir. Bu sistemle bürokrasi hafifleyecek, şimdiye kadar çözemediğimiz sorunlar daha rahat çözülecek, ülkeye istikrar ve huzur gelecektir.” dedi.

Akabinde Genel Merkez tarafından milletvekili adayı olarak seçilen altı milletvekili adayı programa katılan Ulusal ve yerel medya temsilcilerine kısa öz geçmişleriyle kendilerini tanıttı.

Tanıtım programında söz alan Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Şeyhmus Dinçer, programa katılan basın mensuplarına teşekkür ederek, bize tevdi edilen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceğimize inancım tamdır dedi.

Konuşmasının devamında Dinçel, siyaset; bir duruşun, bir iddianın adıdır. Bizim de bu siyaset arenasında ilkelerimiz vardır. Bu nedenle kısaca siyasi duruşumuzu ve iddialarımızı ifade etmek istiyorum. En başta vatandaşlarımızın huzur, güven, barış ve refahı için hizmet etmek en önemli görevimizdir. Asla zulme meyletmeyecek ve zalimden yana olmayacağız. Zalimin baskısı karşısında Hakkın gücüne ve halkımızın duasına sığınacağız. Adalet ve merhameti, çıkar ve güç hesaplarına tercih edeceğiz. Ve en önemlisi ahlaklı olmaya ve ahlaklı kalacağız. Allah bizleri her türlü ahlaksızlık ve şımarıklıktan muhafaza etsin. Milletimizi ve seçmenimizi aldatmayacak ve oyalamayacağız.” diye konuştu.

Mardin’in birçok sorunu olduğunu belirten Dinçel, vatandaşlarımızın memnuniyeti için bu sorunları kendimize dert edineceğiz. Yıllardır turizme ve Mardin halkına kapalı olan Mardin kalesinin kapılarını açmak için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Çevre yolu inşasına başlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Mardin Devlet Hastanesinin yetersiz olduğunu biliyorum. Mardin halkının sağlık sorunlarını giderebileceği daha rahat bir ortam hazırlayacağız. Gap sulama kanallarının Mardin ovasına ulaşması için tüm gayretimizle çalışacağız. Ve en önemlisi birlik olup bu sorunların üstesinden gelip, her zaman Mardin halkı yanında olacaklarını söyledi.

Programın sonunda 27. Dönem Mardin Milletvekilleri adayları ile Mardin’de faaliyet gösteren Ulusal ve yerel medya temsilcileri günün anlam önemine binaen hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com