www.mardinnethaber.com
Mardin’de yerli ve milli oyunların finali tamamlandı
25.05.2018 15:07 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (ÇOSKF) işbirliğindedüzenlenen ve yaklaşık bir ay hafta süren çocuk oyunları ligi, final karşılaşmalarıyla son buldu.

Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonunda düzenlenen ve 10 okul arasında düzenlenen "mendil kapmaca" ve "sek sek" oyunlarında dereceye giren okullar için madalya ve kupa töreni düzenlendi.
Törene Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, daire başkanları, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, çocukların oynadığı oyunların yerli ve milli oyunlar olduğuna vurgu yaptı.
Yaman, “Yaklaşık bir ay önce Mardin Çocuk Oyunları Ligimize başladık. 10 okulumuzun öğrencileri öğretmenleri ile birlikte bu turnuvaya katıldılar. Bu oyunlar bizim yerli ve milli oyunlarımız. Biz küçükken bu oyunları oynardık. Bu oyunlar yüzünden eve gitmezdik. Akşamlara kadar oynardık. Unutulmaya yüz tutmuş bu oyunlarımız, Çocuk Oyunları Federasyonu’nun önderliğinde ülkemizde yeniden canlanıyor. Çeşitli illerimizde bu oyunlar başladı. Tüm ilçelerin de katılımları ile bu ligi ilimizde devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi.
“Bütün arzumuz bu şehrin huzurudur”
Bütün imkanları bu şehir kullandıklarını ifade eden Yaman, şunları söyledi: “Bütün arzumuz bu şehrin huzurudur. Baştan beri söylemiştim, bundan sonra bütün çalışmalarımız bu şehrin kadınları, çocukları, gençleri ve engellileri için olacak diye. Bundan dolayı elimizden geldiğince çocuklarımızın ihtiyaçlarını gideriyoruz. Onların arzu ettikleri bütün etkinlikleri yapıyoruz. 20 gün sonra ‘mahalleme havuz geldi projesi’ kapsamına mahallede ki okullara havuzlar kurulacak. Çocukları yaz tatilinde kuracağımız havuzlarda eğlendireceğiz ve spor yapmanızı sağlayacağız. Ligin düzenlemesi ve bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinliklerimiz devam edecek.”
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu ise, ligin Mardin’de kurulmasında katkısı olan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a teşekkür etti.
Mutlu şöyle devam etti: “Mardinimizde Sayın Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın büyük katkılarıyla, onun şemsiyesi altında yapılan çocuk oyunlarında mendil kapmaca ve sek sek oyunlarının bu sene finalindeyiz. Şuan kupa ve madalya törenimizi düzenleyeceğiz. Katılan tüm okullara teşekkür ediyorum. Eğer ki biz sizlerin yüzünüzde küçük de olsa bir tebessüm oluşturduysak, ne mutlu bizlere.”
Konuşmaların ardından lig müsabakalarında dereceye giren okullara kupa ve madalya verildi. Tören, çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com