www.mardinnethaber.com
DEDAŞ’tan Tarihi Mardin’e büyük çalışma
22.05.2018 17:31 Mardin Nethaber

Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda eski Mardin’de bulunan cadde ve sokaklar aydınlatıldı.

Mardin’in kadim tarihini simgeleyen aydınlatma lambalarıyla cadde ve sokakları aydınlatan DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bu güne kadar ilçede yaklaşık 3 bin aydınlatma lambası kullanıldığı belirtildi.

Özellikle eski Mardin’de yapılan özverili çalışmalar sonucunda burada bulunan 1. Cadde, ara sokaklar, camiler, kiliseler ve tarihi binaların bulunduğu alanlara duvar lambaları yerleştirilerek, Hoşgörü şehri Mardin’e gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin şehirde gece gezilerini rahat bir ortamda yapabilmeleri için böyle bir çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Işıklandırma çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklar havanın kararmasıyla birlikte güzel görüntülerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Uzun zamandan beridir vatandaşların da bu konuda sıkıntı yaşadıkları belirtilirken, yapılan çalışmalar sonucunda bu sıkıntılarında ortadan kalktığı kaydedildi.

Aydınlatma çalışmaları turizm şehri olan Mardin’e büyük etkisi olduğunu, güven, huzur ve cazibe açısından da büyük önem taşıdığı konusunda vurgu yapıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com