www.mardinnethaber.com
Öztürk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı
19.05.2018 17:23 Mardin Nethaber

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Öztürk, yayınladığı mesajda; “İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır.” dedi.

Mesajının devamında Öztürk, “Bu nedenle 19 Mayıs; birlik ve beraberliğimizin, azim ve kararlılığımızın, cesaret ve kahramanlığımızın, istiklal ve istikbal arzumuzun simgelendiği en önemli ve en anlamlı günlerden biridir. Bu özel ve anlamlı günün gençlere ithaf edilmesi tesadüf değildir. Gençlerimiz yarınımız ve umudumuzdur. Filizlenen umutlarımızın yeşermesi, geleceğin Türkiye’sini inşa edecek usta eller olması için atılan temeller ne kadar sağlam, ne kadar kuvvetli olursa ülkemizin geleceği o kadar sağlık, selamet ve esenlik içerisinde olacağını” söyledi.

Öztürk, “Hızla değişen ve dönüşen dünyada ülkemiz de bir o kadar süratle büyüyüp kalkınırken Yerel yönetimler olarak bu değişime ve gelişime ayak uydurmanın bir yolunun da iyi yetişen, nitelikli, donanımlı bir nesilden geçtiğini unutmadan, gençlerimizin en iyi imkanlarda yetişmesi için gerekli koşulları sağlamalı, gençlerimize sahip çıkmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Mesajının sonunda Öztürk, “Bu duygu ve düşüncelerle, başta bizlere bu kıymetli vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” temennisinde bulundu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com