www.mardinnethaber.com
27 Kadın girişimciye sertifika verildi
18.05.2018 17:55 Mardin Nethaber

Mardin Büyükşehir Belediyesi MARMEK ile KOSGEB’in paydaşlığında yapılan girişimcilik kursuna katılan 27 kadın girişimciye sertifika verildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi MARMEK kursları ile şehirde yaşayan kadınların meslek edinmelerine katkı sağlıyor. Birçok farklı alanda açılan kurslara kadınlar yoğun ilgi gösterirlerken, eğitim alan kadınlar ise sertifikalarını alıyor. Bu bağlamda verilen kurslardan birisi de girişimcilik kursu oldu. KOSGEB işbirliğiyle yapılan girişimcilik kursuna katılan 27 kadın sertifikalarını aldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda düzenlenen sertifika töreninde sertifikalarını alan girişimci kadınların heyecanı yüzlerine yansıyordu.

Mardin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman kurslarla ilgili yaptığı açıklamada şehirde kadınların ekonomide yer almaları ve girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmaları içinde kurslar düzenlediklerini söyledi.

Kadınlarımızın iyi yerlere gelmeleri için tüm imkanları seferber edeceklerini ifade eden Yaman, “Kadınların meslek edinmelerini önemsiyoruz. İlimizde kadın dostu çalışmalara önem veren bir yapıda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı ara vermeden sürdürmekteyiz. En önem verdiğimiz projelerden birisi ise kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için meslek edinmeleridir. Bu konuda kurduğumuz MARMEK ile önemli işler yapmaktayız. Şehrimizde yaşayan kadınlar meslek edinmeye başlamakla beraber ev ekonomilerine katkı veriyorlar. Açtığımız girişimcilik kursunda da kursiyerlerimiz büyük başarı göstererek sertifikalarını aldılar” ifadesini kullandı.

Bu gibi kurslarla kadın girişimcilere fırsat verildiğini anlatan Yaman, “Devletimiz özellikle gençlerin ve kadınların girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak için destekler vermektedir. Bunlardan birisi ise KOSGEB destekleridir. Biz de girişimci kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için girişimcilik kurslarını hayata geçirdik. Kursumuzda 27 kadın sertifika alarak bu konuda ilk adımı atış oldu. İnanıyoruz ki yakın zamanda sertifikalarını alan kursiyerlerimiz kendi işyerlerini açmış olacaklar. Bu vesileyle kadın dostu çalışmalara devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com