www.mardinnethaber.com
O Atık Projesi Öğrencilere tanıtıldı.
16.05.2018 16:01 Mardin Nethaber

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘O Atık Projesini’n yaygınlaştırılması kapsamında Mardin Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulunda program düzenledi.

Okulun Bahçesinde düzenlenen programa, Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir,  Çevre ve Şehircilik şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni ve proje koordinatörü Kadriye Ağalday, başta Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe olmak üzere bize destek olan çevre ve şehircilik şube müdürlerine, projemize öncülük eden okul müdürümüz Şeyhmus Demir’e, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmasının devamında Ağalday, burada toplanmamızın sebebi okulumuzda başlatacağımız çok önemli bir projeyi tanıtmak, bu projeyle çevre bilinci oluşturmak amacında olduklarını belirterek; “Mardin çevre ve şehircilik il müdürlüğümüzün desteğiyle cumhurbaşkanlığı külliyesinden başlayan sıfır atık projesini okulumuzda da başlatmanın sevincini yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe, ise yaptığı konuşmada Sıfır atık projesi sadece bir çevre duyarlılığı çalışması değil insanlığın geleceği adına bir sorumluluk hareketi olduğuna dikkat çekerek, doğayı kirleten ve ekolojik dengeyi bozan başlıca en büyük etkenin insan olduğunu söyledi.

Ağrakçe, “Unutulmamalıdır ki çevreyi kirleten geleceğini tüketir. Zira yüce kitabımızda kendi ellerimizle bozduklarımızın bize tattırılacağı bildirilmektedir. Bu proje ile imanımızın gereği olarak hem çevreyi kirletmemiş olacağız hem de atıklarımız ekonomik değer olarak bize geri dönecektir. Yine bu proje ile israftan kaçınmayı öğütleyen bir peygamberin ümmeti olarak geleceğimizi çöpe atmayarak israfı önlemeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Ramazan Uçar, programa katılan öğrencilere ‘Kahraman Çevreci Andını’ okuttu. Akabinde Sıfır atık projesine ve çevreyi korumaya gönül veren çevreci öğrencilerin hazırlamış olduğu projeler katılımcılara tanıtıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com