www.mardinnethaber.com
Servisçiler İşgalci İsraili Protesto etti
16.05.2018 14:47 Mardin Nethaber

İsrail işgal güçlerinin Gazze başta olmak üzere Filistin genelinde başlattığı katliamı protesto etmek amacıyla Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği tarafından kınama konvoyu düzenlendi.

Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği önünden başlayarak, Yenişehir ve yukarı Mardin’de tur atan servisçiler, arabalarına Türk ve Filistin bayraklarını asarak, işgalci İsrail aleyhine sloganlar attı. Gaze’de ve Filistin’de yaşanan bu katliam sert bir şekilde kınandı.

Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği Başkanı Abdulaziz Başçı yaptığı açıklamada, Filistin’de ve Gazze’de her geçen gün işgfal, saldırı ve katliamlar büyük boyutlara ulaşıyor. Orada ki kardeşlerimiz büyük baskı altında kalarak, giderek yalnızlaşıyor dedi.

Başçı, bizde Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği olarak İsrailin Filistinlilere yönelik yaptıkları orantısız güç kullanımını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu zulme sezsiz kalmamak adına yönetim olarak böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Buradan Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını mesajını vermek istediklerini belirten Başçı, “Bizde Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali safımızı belirlemek istedik. Her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirmek isterim. Bütün Müslümanların birlik olup bu konuda daha duyarlı davranmalarını istiyorum. Bunların amaçları sadece Filistin ya da Gazze değil, bütün İslam ülkelerini parçalayıp yutmak istiyorlar. Ama Allah’ın izniyle Müslümanlar buna izin vermeyecektir.” İfadelerini kullandı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com