www.mardinnethaber.com
Mardin’de Siyer-i Nebi bilgi yarışması yapıldı
10.05.2018 19:27 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması il finali yapıldı.

Artuklu Sultan Abdülhamit Han imam hatip ortaokulu konferans salonunda düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasına Mardin İl Milli Eğitim şube müdürü Abdurrahim Omuk, İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa, Artuklu Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokul Müdürü Özgür Başboğa, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yarışmaya Mardin’in on ilçesinden ilçe birincileri katıldı. Günün sabah ki bölümünde ilkokullar yarışırken, öğleden sonraki bölümünde ise on ilçenin ortaokul birincileri yarıştı.

 Yarışmaya on ilçeden katılan ilkokullar arasında İlkokul Midyat- Şehit Velit Bektaş ilkokulu birinci olurken, Artuklu- Abdülkadir Tutaşı ilk Okulu ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Mazıdağı- Mimar Sinan ilkokulu yakaladı.

Ortaokullar arasında ilk 20 soruya doğru cevap vererek birinciliği Mazıdağı Gazi Ortaokul yakalarken, son ikiye kalan Kızıltepe Mehmet Emin Değer Ortaokul ile Dargeçit imam Hatip ortaokulu arasında yapılan kıyasıya mücadelede juri heyetine zor anlar yaşattı. Juri heyeti bu okullara soru yetiştirmekte aciz kaldı. Beraberlik bozulmayınca her iki okul da ikinciliğe layık görüldü. Son elenen okul olan Yeşilli İmam Hatip Ortaokulu da bu sayede üçüncülüğü yakalamış oldu.

Birinci, ikinci ve üçüncü olan okulların ödülleri 30 Mayısta yapılacak olan ‘İmam Hatip Okulları Kültür, Sanat ve Kariyer Gecesinde takdim edilecek. Yarışmaya katılan diğer okullara ise Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan madalyalar ve çeşitli hediyeler verildi.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm okulların öğretmen ve öğrenciler, protokol ve juri heyetiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com