www.mardinnethaber.com
"Şehrim 2023 otobüsü" Mardin’de
09.05.2018 17:22 Mardin Nethaber

 

AK Parti Genel Merkezi ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "Şehrim 2023" projesi kapsamında hazırlanan otobüslerden biri Mardin’e geldi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Şehrim 2023 otobüsüyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “AK Parti Genel Merkezi ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı şehirlerimizi çevre, şehir, kültür, ana başlıkları altında ele alarak, şehirlere özgü bir yol haritası oluşturmak üzere çalışmalarına başlamıştır.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Şehrim 2023 otobüsüyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Genel Başkan Sayın Çiğdem Karaaslan’ın başlatmış olduğu şehrim 2023 projesi ‘’Kimlikli Şehirler’’ kavramından yola çıkarak tıpkı Türkiye’nin 2023; her şehrin kendine özel 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymak, mekansal, sosyal, çevresel ve kültürel açıdan büyüme stratejilerini ve politikalarını masaya yatırmak, şehirlerimizi sürdürülebilir ve insan merkezli bir bakış açısı ile almak adına ‘’şehrim 2023’’ projesi ile bugün Mardin’de. AK parti Olarak; Türkiye’nin her meselesinde olduğu gibi, şehircilik alanında da güçlü bir iddianın sahibi olarak, geleceğin Türkiye'si için, şehirlerimizin çevre, şehir ve kültür vizyonlarını ortaya koymak amacıyla ‘’Şehrim 2023’’ projesinde katılımcı bir anlayışı vizyoner bir bakış açısıyla birleştiren ve bu yolla yereli evrensel bir değere dönüştürmeyi amaçlayan stratejileri hep birlikte hayata geçireceğiz. AK parti Genel merkez çevre, şehir ve kültür başkanlığı, şehirlerimizi çevre, şehir, kültür ana başlıkları altında ele alarak şehirlere özgü bir yol haritası oluşturmak üzere çalışmalar yapmaktadır. Mardin’imizin tarih kokan sokaklarında, dünya üzerinde eşi benzeri olmayan mimarisini koruyup, bu değerleri gelecek nesillere aktarma adına elimizden gelen bütün gayret ve çabayı göstereceğiz. ” dedi.

Yapılan Açıklamanın ardından İl Başkanı Nihat Eri ve partililer 2023 hayallerini yazdılar.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com