www.mardinnethaber.com
İsa Tunç Yeniden Başkan
07.05.2018 16:39 Mardin Nethaber

 

İki Listeyle gidilen girilen Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde (MESOB) Olağan genel kurulunda oyların büyük çoğunluğunu alan İsa Tunç, açık farkla yeniden MESOB başkanlığına seçildi.

Özel bir otelde yapılan olağanüstü kongreye saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun başkanlığında divan kurulu oluşturuldu.

Divan Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun genel kurulda yarışacak listelerin müracaatı için verilen süre içerisinde mevcut başkan İsa Tunç ile Artuklu Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Murtaza İnan tarafından hazırlanan iki ayrı liste başkanlık divanına sunuldu. 

Yapılan kongrede 165 seçmenin 160’ı oy kullandı. Kullanılan oyların 106'nı İsa Tunç alırken, Murtaza İnan ise 53 oyda kaldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde güven tazeleyen İsa Tunç, Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yeni dönem başkanlığına yeniden seçilmiş oldu. Yapılan seçimin ardından tebrikleri kabul eden Başkan İsa Tunç, yeni dönemde herkese eşit, bütün meslek bileşenleri ve temsilcileriyle yakın bir çalışma içerisinde olacaklarını söyledi.

Seçime katlan delegelerin yönetimimize gösterdikleri büyük teveccühle hayırlı hizmetlere imzqa atacaklarını belirten Tunç, “Mardin MESOB Bünyesinde faaliyeti olan bütün odalarımıza eşit mesafede Mardin'in kazanımlarını arttırmaya yönelik el birliğiyle hep birlikte çalışacağız. Yeni dönem, inşallah bütün meslek mensuplarına ve temsilcileri konumundaki kuruluşlarımız açısından hayırlı hizmetlerin başlangıcı olacaktır. Yeni dönemde herkesle ama özellikle de temsilciliklerini üstlendiğimiz esnaflarımızla samimi duygularla yakın bir çalışma imkanı içerisinde olacağız. Dünyanın 3. SİT Şehri olmaya aday olan, inanç turizminde yıldızı her geçen gün parlayan kadim medeniyetimizin beşiği olan Mardin'in özellikle de turizm sektörünün önemli bir bileşeni olması açısından esnafımızın mesleki yeterliliği ve gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Esnaflarımıza önemli destek proje paketleri bulunan DİKA, KOSGEB ve TKDK başta olmak üzere esnaflara ekonomik destek sunan kurumların projelerinden daha aktif yararlandırılması açısından birçok projeyi hep birlikte irdeleyeceğiz. Esnaflarımızın ve üreticilerimizin Mardin'in yerel ve yöresel ürün zenginliklerin e-ticaret yolu üzerinden Türkiye'nin farklı şehirleri olmak üzere Dünyanın farklı ülkelerine pazarlama çalışmalarını arttıracaklarını” söyledi.

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Başkan İsa Tunç, Yönetim Kurulu Mehmet Olgaç, Hüseyin Gündoğdu, Atman Elitaş, Rıfat Direkçi'den oluştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com