www.mardinnethaber.com
Seydaoğulları, Her kesin ve her kesimin vekili olacağım.
04.05.2018 17:54 Mardin Nethaber

 

24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekili seçimleri için aday adaylığını açıklayan Ahmet Seydaoğulları, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Gazetemiz İmtiyaz sahibi Veysi Erkar tarafından kapıda karşılanan Seydaoğulları, Mardin’in sorunlarını üstlenmek için bu ağır ve sorumluluk isteyen göreve talip olduğunu söyledi.

Seçime kadar çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini belirten Ahmet Seydaoğulları, “Allaha tevekkül ederek bu göreve talip oldu. Allah’ın izniyle bize bu görev tevdi edilirse ülkemiz ve Mardin için kalıcı hizmetler yapmak adına elimden gelen tüm gayreti göstereceğim dedi.

Ak Partinin kuruluşundan beri bu partinin yanında yer aldıklarını dile getiren Seydaoğulları, Mardin’in sorunları yanında birlik ve beraberliğin tesisi noktasında kucaklayıcı bir yol izleyeceğim.  Bunda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bunların yanında göreve geldiğimiz takdirde yapacağımız yenilikçi ve çözüm odaklı hizmetlerimizle Mardin'de yeni bir sayfa açacaklarını” kaydetti.

Mardinli iş adamlarına seslenen Seydaoğulları, İlimizde yatırımların artırılması ve Mardinli işadamlarının burada yatırım yapması için gerekli girişimler yapacağım. Bunun birlikte Mardin’de işsizliği çözmek için yeni istihdam alanları açılmasını sağlayacağız. Diğer bir önceliğimiz ise bölgemizde yaşanan tarımdaki sorunları çözeceğiz. Gap kanallarının ovamıza ulaşması için büyük ölçüde girişimlerimiz olacak.  Kültür ve inanç turizmi konusunda gerekli olan çalışmalarımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

Ahmet Seydaoğulları kimdir:
1974 yılında Kızıltepe'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini ve Kızıltepe'de tamamladıktan sonra medrese eğitimini de tamamlamış, daha sonra Siirt İmam Hatip Lisesini bitirmiştir.
Lisans öğrenimini İşletme alanında, Yüksek lisansını Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış olup yakın dönem Türkiye siyaseti üzerine akademik çalışmaları devam etmektedir.
2004'ten beridir görev yaptığı Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ÇED Şube müdürü iken 25 Nisan 2018 tarihinde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etmiştir. Çok iyi derecede Kürtçe ve Arapça bilmektedir.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com