www.mardinnethaber.com
‘Anne Üniversitesi’ İlk Mezunlarını verdi
03.05.2018 12:46 Mardin Nethaber

 

 

Kızıltepe Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ ilk mezunların verdi.
Kızıltepe Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ mezunu 30 anne diploma sevinci yaşadı. Artuklu Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ile Eşi Ayşe Odabaş Hanımefendi, akademisyenler ve kursta eğitim alan anneler katıldı.
Artuklu Üniversitesi’nde 6 hafta boyunca öğretim görevlileri tarafından çocuk ve kadın hakları, okul başarısında ailenin rolü, Hz. Peygamber ve çocuk, aile ve çocuk mahremiyeti, sağlık bilgisi ve çevre bilinci, anne, çocuk ve beslenme, zor davranışlarla başa çıkma, ev ekonomisi, değerler eğitimi, annelik ve iş hayatı, teknoloji kullanımı ve çocuk, eşler arası ilişkiler ve iletişim konularında eğitim alan anneler kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.
Anne üniversitesi bünyesinde, her şeyden önce annelerin var olan bilgilerini güncellemek ve geliştirmeye gayret ettik diyen Odabaş: “Annelere üniversite yaşamından örnek sunmak istedik. Annelerin çocukları arasındaki bağları güçlendir-melerine destek olmaya
Gayret ettik. Anneleri sosyal hayata teşvik etmek ve desteklemeye gayret ettik.”dedi.Annelerin mezuniyet heyecanına ortak olan Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, anneler arasındaki en genç anneye diplomasını takdim ederek kendisini tebrik etti. Diğer annelere de diplomaları takdim edilerek, kep atma töreni gerçekleştirildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com