www.mardinnethaber.com
Foto Maraton yarışması başladı
03.05.2018 12:28 Mardin Nethaber

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V.Mustafa Yaman, Mardin’de güzelliklerin  yaşandığını ve yapılan etkinlikler ile güzelliklerin daha da büyüdüğünü kaydetti.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde “Mardin 3. Ulusal Foto Maraton Yarışması” başladı. Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” hizmet binasında açılışı yapılan etkinliğe, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra, protokol üyeleri fotoğraf sanatçıları ve vatandaşlar katıldı. 02-07 Mayıs tarihleri arasında yapılacak etkinliğin ilk gününde ise fotoğraf sanatçıları yoğun bir şekilde kayıt yaptırdı.
Etkinliklere Kurumsal Bir Hava Katıyoruz
“İlimizde yaptığımız etkinlikleri Mardin’in değişimi ve gelişimine olumlu katkılar sağlıyor” diyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Foto Maraton Yarışmamızın bu yıl üçüncüsünü yapıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmayla Mezopotamya’nın Masal Şehri Mardin’i fotoğraf sanatçılarının gözünden daha iyi tanıtmak istedik. Mardin’in zengin kültürünü, zengin tarihini ve zengin coğrafyasını sanatçılarımızın gözünden aktarmak niyetindeyiz. Mardin sağlanan huzur ve etkinliklerimiz ile günden güne cazibesini arttırıyor. İlimiz artık etkinliklerin şehri oldu. Mezopotamya Bisiklet Turu ilimize gerçekleşecek. Uluslararası bisiklet yarışmaları ilimizde olacak. Mardin Bienali şehrimize önemli kazanımlar sağlayacak. Serbest Koşu ve Parkur Dünya Kupası yine Mardin’de olacak. Mardin’de etkinlikleri kurumsal hale getirerek ve yeni etkinlikler oluşturarak tanıtım için liderlik yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
Aylar öncesinden oteller doldu.
Şehirde turizmde patlama yaşandığını ve bu duruma etkinliklerin olumlu fayda sağladığını da belirten Yaman, “İlimizde tüm tarihi alanlarımızda ve Eski Mardin’de turist yoğunluğu söz konusudur. İlimizin yatak kapasitesi 6 bin 500 olmasına rağmen aylar öncesinde otellerimiz doldu. Çarşılarımız, tarihi mekanlar ve gezilecek yerlerimiz misafirlerimiz tarafından yoğun rağbet görmektedir. Bizim için bu durum mutluluk vericidir. İnanıyoruz ki yapacağımız programlar şehrimize olumlu geri dönüşler sağlamayı sürdürecektir. Bu vesileyle yarışmamıza katılan tüm sanatçılarımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com