www.mardinnethaber.com
DEKALB, 2018 sezonunda yeni yüzüyle çiftçilerle biraya geldi
02.05.2018 12:12 Mardin Nethaber

 

 

 Türkiye’deki mısır üreticileriyle buluşmak ve mısır tarımı ile ilgili farklı konularda üreticileri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen DEKALB Mısır Festivalleri’nin bu yılki en önemli duraklarından biri de Mardin Kızıltepe idi.

Mardin DEKALB Bölge Dispirötörlüğünü yapan İlhanlar Tarım, bin beş yüz çiftçiye yemekli program düzenledi.
Sürdürülebilir tarım ilkesiyle doğayı ve kaynakları koruyarak, üreticilerin yaşamlarını iyileştirmeyi temel hedef edinen DEKALB, 2018 sezonunda yeni yüzüyle üreticilerle biraraya gelmeye devam ediyor.
Mova Park sosyal tesislerinde düzenlenen programa Kızıltepe İlçe müdürleri, STK temsilci-leri, mahalle muhtarları, çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı.
Uzmanlar eşliğin-de ve sinevizyon ortamın-da DEKALB tohumunun verimliliği anlatıldığı programda bir konuşma yapan DEKALB Mardin Bölge Dispirötörü Abdukerim İlhan, “Tarım sektörünün bölgemiz için ne denli önemli olduğunu belirterek, üreticilere her konuda destek olabilmek için kaliteli ve yüksek verim potansiyeline sahip olan Dekalp'ın tohum üretimine, insan kaynak-larına yönelik bilinçlendi-rici saha etkinliklerine ve teknik yatırımlarına her geçen gün kendilerinin daha da geliştirdiğini” söyledi.
Tanıtımı yapılan ve Çiftçiye büyük kolaylık sağlayıp, çiftçinin yüzünü güldüren, McCORMICK traktörlerine monte edilen mibzerler çiftçiler tarafından büyük beğeni topladı.
Programın akışında üç adet mibzerin çekilişi yapıldı. Birinci çekiliş Kızıltepe İlçe Tarım Müdürü Mehmet Doğan yaparken, ikinci çekilişi Kızıltepe Zahireciler Başkanı Şerif Öter yaptı. Üçünçü Çekilişi ise Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin yaparak, bu çekilişler sonucunda Emin Ateş, Erdal Demir ve Abdurrahman Karakuş mibzer ödülünü almaya hak kazandı. McCORMICK traktörleri üzerine monte edilen mib-zerler, programın sonunda sahiplerine teslim edildi.
Programın sonumda DEKALB tohumundan en iyi verimi alan beş çiftçiye plaket takdim edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com