www.mardinnethaber.com
Yönlendirme levhaları Vatandaşları rahatsız ediyor
01.05.2018 19:06 Mardin Nethaber

 

Kaldırımlara yerleştirilen düzensiz trafik yönlendirme levhaları kazalara davetiye çıkarıyor.

Mardin merkez Artuklu ilçesi Vali Ozan caddesi üzerinde bulunan kaldırımlara gelişi güzel yerleştirilen trafik yönlendirme levhaları vatandaşları olumsuz yönde etkiliyor.

Karayolları 9. Bölge Şube müdürlüğü tarafından kaldırımlara yerleştirilen trafik işaret levhaları buradan geçen vatandaşları rahatsız ederken, görme engelli ve özürlü vatandaşları da risk altında bırakıyor.

Akşam saatlerinde bu yolu yürüyüş parkurü olarak da kullanan vatandaşlar, “Kaldırımlara yanlış ve düzensiz yerleştirilen işaret tabelaları bizi mağdur etmektedir. Yalnız burası ile de sınırlı kalmayıp şehrin farklı yerlerinde de aynı görüntülere rastlamak mümkün. Belediyenin bizler için yaptığı kaldırımlarda rahat yürümek istiyoruz. Kaldırımlara bu kadar inik yerleştirilen levhalar bizi rahatsız ediyor. Yerden bir metre bile yükskliği olmayan levhalara dalgınlık anında bazen kafamızı da çarptığımız oluyor. Bu da bazen yaralanmamıza neden oluyor. Çoğu zaman engelli vatandaşlar da bu durumdan nasibini alıyor.” şeklinde şikayetlerini dile getirdiler.

Vatandaşlar, bu durumun bir an önce çözülmesi için yetkililerden bir an önce gerekli girişimlerin yapılması talebinde bulundular.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com