www.mardinnethaber.com
Murat Akgül Milletvekili Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
01.05.2018 18:49 Mardin Nethaber

 

Yıllardır Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde yer almış Olan Murat Akgül görevinden istifa ederek, 24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday adaylığını açıkladı.

24 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Milletvekilliği seçimleri için aday adaylık başvuru dilekçesini Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri'ye teslim eden Akgül, Bu güne kadar siyasette sahip olduğum birikimi memleketim Mardin ve Mardinli hemşehrilerim için kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Murat Akgül Kimdir:

1974 yılında Mardin'in Ömerli İlçesinde doğan Murat Akgül, Babası Nakliyeci, Annesi Ev hanımı 7 Çocuklu orta halli bir ailenin ilk çocuğudur. Cumhuriyet ilkokulunu 1987, Ömerli Orta Okulunu 1990, Ömerli Lisesini 1993, Dicle Üniversitesi Elektrik bölümünü 2009'da bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetiminde mezun oldu.

1998 Yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde açılan sınavlarda başarılı olmuş ve Ömerli Tapu Müdürlüğüne Bilgisayar işletmeni olarak atanmıştır. Kamuda çalıştığı süre zarfında hem kendi branşında hem de Yerel Yönetimler, Avrupa Birliği Mevzuatları, Yerel İhtiyaç Analizleri ve Proje Döngüsü Yönetimi gibi konularda eğitimler alarak kişisel gelişimine sürekli katkı sağlamış Din, Dil, Irk ayırımı yapmaksızın insanlara hizmet etmeyi ilke edinmiştir. Bu nedenle amirlerinden aldığı Takdir belgeleri ve yüksek sicil notları ile bunu ispatlamıştır.

Murat Akgül evli ve 3 Çocuk Babası olup, iyi derecede Türkçe, Arapça, Kürtçe bilmektedir.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com