www.mardinnethaber.com
Seydaoğulları adaylık için görevini bıraktı
01.05.2018 13:46 Mardin Nethaber

 

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin önemli ilim ve tasavvuf ehli arasında yer alan Seyda Şeyh Selahaddin Seydaoğulları'nın oğlu Ahmet Seydaoğulları, AK Parti Mardin Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Şube müdürü olarak görev yapan Seydaoğulları, 24 Haziran seçimlerinin hayati
öneme sahip olduğunu belirterek, "böylesine kritik bir süreçte sorumluluk almamız gerektiğini düşündük. Seçimler bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun" dedi.
Ahmet Seydaoğulları kimdir?
1974 yılında Kızıltepe'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini ve Kızıltepe'de tamamladıktan sonra medrese eğitimini de tamamlamış, daha sonra Siirt İmam Hatip Lisesini bitirmiştir. Lisans öğrenimini İşletme alanında, Yüksek lisansını Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış olup yakın dönem Türkiye siyaseti üzerine akademik çalışmaları devam etmektedir. 2004'ten beridir görev yaptığı Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ÇED Şube müdürü iken 25 Nisan 2018 tarihinde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etmiştir. Çok iyi derecede Kürtçe ve Arapça bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com