www.mardinnethaber.com
Mungan, aday adaylığını açıkladı
01.05.2018 13:38 Mardin Nethaber

 

 

İş Kadını Suphiye Mungan, Ak Parti Mardin için aday adaylık başvurusunu yaptı.

SUPHİYE MUNGAN kimdir?
-1976 yılında Mardin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Mardin'de tamamladı.
-1994 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümüne başladı, 1998 yılında aynı bölümden mezun oldu. Aynı yıl Yüksek Lisans eğitimime başladı.
2001 yılında Tarla Bitkileri Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.
-2001 yılından itibaren kendi proje ofisinde Organize Sanayi Bölgesi ağırlıklı farklı sektörlerde sanayi tesisleri projeleri konusunda mühendislik çalışmaları yapmaktadır. Mesleki deneyimlerim arasında 122 adet Sanayi Tesisi Kurulumu, Projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi, Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu, Fizibilite Raporları ve Kalite Yönetim Sistemleri Belgelendirilmesi faaliyetleri bulunmaktadır. Kendine ait iki adet bilimsel yayını bulunmaktadır.
-Halen Mardin Nusaybin ilçesinde ikamet etmekte olup evli ve iki çocuk annesidir. 18 Sivil Toplum Kuruluşunun Desteğini alarak 27. dönem Adalet Ve Kalkınma Partisi Mardin Millet Vekili aday adayıdır.
Yayın 1: Kükürtçe Zengin Flotasyon Atıklarının Toprağın Mikrobiyolojik Aktivitesine Etkisi. 1998 Ege Üniversitesi Toprak Bölümü.
Yayın 2: Farklı Doz ve Yöntemler İle Uygulanan Çinkonun Makarnalık Buğday ve Arpanın Verim Unsurlarına Etkisi. Diyarbakır 2001. Bu yayını sonucunda BİLİM UZMANI Unvanı ve Yetkisi Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından Yüksek Mühendisi olarak şahsına verilmiştir.
Bilimsel Bildiri; Türkiye 5. Tarla Bitkileri Kongresi Cilt 2 Sayfa 510, 515 Diyarbakır 2003.
Katıldığım Sempozyum: Uluslararası Potasyum Sempozyumu 2010 Antalya.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com