www.mardinnethaber.com
Ak Parti'de aday adaylığı başvuraları hızla devam ediyor
01.05.2018 11:51 Mardin Nethaber

 

 

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri resmen start aldıktan sonra seçime katılacak siyasi partilerde hızlı bir başvuru süreci başladı. Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin Ak Parti İl Başkanlığına da müracaatlar tüm hızıyla devam ediyor.

Kamu çalışanlarının son istifa tarihi olan 26 Nisan tarihiyle birlikte başvurular alınmaya başlandı. Bu tarih itibariyle bu güne kadar çok sayıda milletvekili aday adayı başvururken, son gün olan 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar Ak Parti Mardin İl Başkanlığına 60’a yakın milletvekili aday adayının başvurması bekleniyor.

Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri resmen açıklandıktan sonra başkanlığımıza milletvekili aday adaylığı için peyder pey başvurular yapılmaya başlandığını söyledi.
Açıklamasının devamında Eri, AK Parti’de 29 Nisan Pazar günü sona ermesi planlanan aday adayı müracaatları Genel Merkezin talimatıyla 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar uzatılması üzerine teşkilat temayül yoklaması da 5 Mayıs Cumartesi gününe alındığını belirtti.
Genel Merkez talimatıyla temayülde oy kullanacak teşkilat mensupları şöyle açıklandı; Üyeliği devam eden genel merkez parti kurucular kurulu üyeleri, İl yönetim kurulu başkan ve üyeleri, İl gençlik ve kadın kolları başkan ve üyeleri, İl disiplin kurulu başkan ve üyeleri, Parti üyeliği devam eden aday adaylığı olmayan eski il
Başkanları, İlçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, İlçe gençlik ve kadın kolları başkan ve üyeleri, Parti üyesi büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyeleri, Köy ve mahalle başkanları, Parti üyesi 22,23,24,25 ve 26. Dönem aday adayı olmayan milletvekilleri temayülde oy kullanarak 6 isim yazacak.

Eri, 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimleri açıklanmasının ardından Başkanlığımıza bu güne kadar başvuran milletvekili aday adayı isim listesi şöyledir:

Mehmet Acay,

Ceyda Bölünmez Çankırı,

Orhan Miroğlu,

Ahmet Seydaoğulları,

Mehmet Samsa,

Muhammed Alan,

Bahattin Yaşin,

İsmail Cihan,

Mehmet Ali Dündar ,

Asuman Sülkü,

Levent Sümer,

ibrahim Erboğan,

Faruk Çelik ,

ibrahim Fide,

Abdulhakim Çelik,

Hüseyin Çelebi,

Mehmet Dursun,

Ahmet Akgül ,

Muzaffer Arık,

Ayhan Aslan ,

Murat Akgül,

Emin Deniz,

Faruk Sarıdağ ,

Mehmet Ali Çeçen,

Adnan Altun,

Abdurrahim Temel,

Suphiye Mungan,

Oktay Barak ,

Bilal İleri ,

Cemil Aydoğan,

Hüsamettin Demir,

Ahmet Munip Yıldızoğlu,

Emin İlhan,

Yasemin Kalya Künteci,

Coşkun Akgül,

Ahmet Karahan,

İbrahim Kösen,

Emin Kahraman,

Emrah Çiçek,

Mehmet Veysi Yılmaz ,

Mehmet Beşir Ayanoğlu ,

Faruk Kılıç,

Meyso Gökçen Çağır ,

Süleyman Çelik,

Metin Pamukçu,

Hüsnü Bengin Efetürk ,

Gürsel Ekmen Miroğlu ve

Abdussamet Yılmaz şeklinde açıkladı.

Mardin'deki STK’lar için bir temayül yapılıp yapılmayacağı ise henüz netleşmezken, AK Parti’de aday belirleme süreci daha sonra anketler ve kamuoyu yoklamaları ile devam edecek. Son sözü ise Genel Merkez’söyleyecek.
YSK kararına göre, seçime AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, SP, Vatan Partisi ile HÜDA PAR girecek. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com