www.mardinnethaber.com
Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu
28.04.2018 18:23 Mardin Nethaber

Geleceğe yönelik her alanda ve her durumda başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulu, hafızlık eğitimi yanında örgün eğitimde de büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında açılan Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler, kısa sürede hafızlık eğitimi ile birlikte akademik başarılarınıda yükseltme fırsatını yakalıyor.

Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokul Müdürü Özgür Başboğa, okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz hafızlık eğitimi yanında örgün eğitimden de uzaklaşmadan eğitimlerine devem ettiklerini söyledi.

Okulun misyonu ve vizyonu sadece hafızlık programına yönelik olmadığına da dikkat çeken Başboğa, “Hafız olabilecek kabiliyetteki öğrencilerin örgün eğitimde verilen Fen, Türkçe, Coğrafya, Tarih, Matematik, Yabancı Dil ve Arapça derslerinde başarılı olmaları için bu alanda başarılı olan öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir. Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mardin İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol gereğince okulumuzda en iyi hafızlık eğitimi verebilmek için Mardin İl Müftülüğünce  görevlendirilen alanında başarılı personeller tarafından yapılmaktadır.” dedi.

Çocuklarını bu okula kayıt ettirmek isteyen veliler içinde açıklamalarda bulunan Başboğa, “4. Sınıfı bitirecek olan öğrenciler eğitim gördükleri okullardan başvuru dilekçesi talep ederek okulumuza başvurabilirler. Okulumuzun genel amacı hafız olan öğrencilerimizin sayısal ve sözel derslerinde de başarılı olmalarını sağlamaktır. Bir çok ilimizde hafızlık projesini ve örgün eğitim veren okullarımız bulunmaktadır. Burada eğitim gören öğrencilerimiz sağlıklı iletişim kurabilen, milli ve manevi değerlere sahip, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, teknoloji ile barışık, faydalı hobileri olan, estetik beğenileri gelişmiş, üretken, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak hayata hazırlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com