www.mardinnethaber.com
ÖĞRENCİLERDEN KUDÜS YARARINA KERMES
26.04.2018 19:09 Mardin Nethaber

 

Mardin İlim Yayma Öğrenci Topluluğu tarafından 24-26 Nisan tarihleri arasında Kudüs yararına düzenlenen kermes sona erdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi kampüs alanında açılan kermese Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Üç gün açık kalan kermeste Mardinin mahali yemekleri, tatlılar ve çeşitli ikramlar yapıldı. Kermesin üç günlüğk süre zarfında çok yararlı geçtiği kaydedildi.

Mardin İlim Yayma Öğrenci Topluluğu Başkanı Kamuran Abukan, Peygamberimiz (s.a.v) hadisi şerifinde ‘Yayet oraya gidemezseniz oranın kandillerini aydınlatacak yağ gönderin’dediğini belirterek, Kudüse gidemeyen Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin de bu kermeste büyük katkıları olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında Abukan, “Kudüs’teki yardıma muhtaç kardeşlerimiz için Mardin Artuklu Üniversitesi kampüs alanında bir kermes düzenleme gereğini duyduk. Bizler İlim Yayma Öğrenci Topluluğu olarak hadiste geçen kandil kelimesinin karşılığının bugün Kudüs'te hepimizin onuru ve şerefi olan Mescid-i Aksa’da gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde aç, susuz ve  uykusuz kalan, yeri geldiğinde de şehadete yürüyen Filistinli kardeşlerimizi düşünerekten bu kermesi düzenledik.” ifadelerini kullandı.

Mardin İlim Yayma Öğrenci Topluluğu Başkan yardımcıları Abdurrahman Çilenti ve Zahide Şınır ise destek amaçlı düzenledigimiz üç günlük kermesin gelirini Mescid-i Aksanın kandilleri hükmünde olan kardeşlerimize göndereceklerini belirterek, “Kermesimize katılarak desteklerini esirgemeyen başta İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi Başkanı Necmeddin Başboğa’ya, Üniversitemizin değerli akademisyenlerine ve öğrencilerine teşekkür ettiler.”

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com