www.mardinnethaber.com
Abdulsamet Yılmaz AK Parti'den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı
26.04.2018 18:03 Mardin Nethaber

 

27. Dönem milletvekili aday adaylığı başvuru süreci başladı. müracaatların 24-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Bu kapsamda Mardin Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünde görevli Abdulsamet  Yılmaz, 24 Haziran Milletvekili seçimleri için aday adaylığını açıklayarak  görevinden istifa etti.

Mardin Çevre ve Şehircilik il Müdürü Mesut Ağrakçe’ye istifa dilekçesini sunan Abdulsamet Yılmaz, bu süreçte desteklerini benden esirgemeyen başta aileme, mesai arkadaşlarıma ve dostlarıma teşekkür ediyorum dedi.

Yılmaz, "Ailemle, çalışma arkadaşlarımla ve büyüklerimle yaptığım istişareler sonucunda bu kararı vermiş bulunmaktayım. Cenab-ı Allah nasip ederse 24 Haziran'da diğer milletvekili aday adayı arkadaşlarımla zorlu, meşakkatli ve onurlu bir yola çıkıyoruz. Allah’ın izniyle başvuru dilekçemi Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri’ye sunacağım.  Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."dedi.

Açıklamasının devamında Yılmaz, “24 Haziran Milletvekili seçimlerinin yapılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından herkes tarafından kimlerin hangi partiden aday olacağı konuşulmaya başlandı. Bu merakı gidermek için bende aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım.” şeklinde konuştu.

Abdulsamet Yılmaz kimdir?

Nusaybin Koçeka aşiretinin ileri gelenlerinden  17.02.1975 Mardin Nusaybin doğumlu.  1994 Mardin imam-Hatip lisesinde tamamladı. 1996 yılında Dicle Üniversitesi Mardin Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü tamamladı. Evli 5 çocuk babasıyım. İyi derecede Arapça, Kürtçe biliyor.

İş Deneyimi   : 1997 yılında İmam Hatip görevine atandı. 2005 yılında Kurum değişikliği yaparak Bayındırlık ve İskan Bakanlığa geçerek, halen Mardin Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünde  çalışmaktadır.

STK Görevleri; Mardin Bayındır Memur-Sen İl başkanlığı, Mardin İmam-Hatipliler Derneği (MARİMDER) Başkanlığı, ÖNDER İl Başkanlığı, Mardin Kardeşlik ve Dayanışma Platformu Başkanlığı, Mardin Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi, Mardin Mazlum Der Yönetim Kurulu Üyesi, Mardin Memur-Sen Başkan Vekili, Mardin İmam Hatipliler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com