www.mardinnethaber.com
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki Panoramik Röntgen Cihazı yenilendi
25.04.2018 17:23 Mardin Nethaber

 

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bulunan Panoramik Röntgen Cihazı yenilendi.

Panoramik Röntgen Cihazı sayesinde ağız ve diş sağlığı tedavisinde ve  diş görüntülemede daha iyi sonuçlara ulaşılmasında önemli rol üstlenerek, gözle görülmeyen kist, çürük ve tümör gibi oluşumların teşhisinde kullanılmaktadır.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada vatamdaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini verebilmek için çalışmalarına ara vermeden devam etiklerini söyledi.

Yavuz, “Tek bir filmde diş, çene kemikleri ve çene kemiklerindeki patolojik oluşumların görüntülenmesinde büyük katkısı olan Panoramik Röntgen uygulaması, diş tedavilerinde etkili sonuç alınabilmesi için önemli bir uygulamadır.  Özellikle Oral Diagnoz esnasında mutlaka panoramik röntgen çekilmelidir. Panoramik Röntgen oldukça başarılı bir şekilde alt ve üst çeneyi gösteren bir film türüdür. Bu yüzden hastanın ilk muayenesi sonrasında tedavi yolunu belirlemek için hemen çekilmelidir.” dedi.

Röntgen cihazlarımızın bu şekilde yenilenmesi erken teşhis ve tedavi için son derece önemli olduğunu belirten Yavuz, “Çene ve dişlerle ilgili cerrahi müdahalelerden önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi yapılacak alanı geniş bir biçimde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır. Ayrıca hastanede röntgende bekleme sırası röntgen ve bir tane Panoramik Röntgen cihazıyla sıfıra indirilmiştir.

Açıklamasının sonunda Yavuz, vatandaşlarımızın  6 ayda bir diş hekimlerine muayeneye gelmeleri ve tedavi sonrasında hastaların diş fırçalamaları, ağız hijyenleri ve gelişebilecek diş çürüklerine karşı önceden tedbir almaları gerekliliğine dikkat çekti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com