www.mardinnethaber.com
Mardinmasa, Yetim Çocukları Unutmadı
24.04.2018 12:04 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en anlamlı şekilde kutladıklarını belirtirken, “Bu özel günde yetim evlatlarımızı da ziyaretlerimiz ile sevindirdik” diye konuştu.
Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Ekipler Mardin Merkez ve ilçelerde yapılan tüm programlarda çocukların heyecanlarına ortak olmakla beraber, il genelinde 700 yetim çocuğu da özel olarak ziyaret etti. Çocukların mutlu olmasını sağlayan “mardinmasa” Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın hediyelerinin de takdim etti.. Bunun yanı sıra 23 Nisan tarihinde doğan 100 çocuk da unutulmayarak doğum günlerinde yalnız bırakılmadı.
Çocuk dostu çalışmalar
Çocukların mutlu olmasını her zaman esas aldıklarını dile getiren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da çocuklar için özel kıldıklarını söyledi. Yaman, “Bugün bizler için her zaman önemli bir tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı icra ediyoruz. Çocuklarımızın bayramı olan bu güzel günde evlatlarımızın mutlu olması için elimizden geleni yaptık. Bizler son 1 yılda çocuk dostu çalışmalar ile Mardin’de yaşayan evlatlarımız için başarılı projeler ortaya koymuştuk. Bugün de çocuklarımızı unutmadık. Şehre dokunan elimiz olan “mardinmasa” ile onların gözlerine ışık saçmak için tüm ilçelerimizde çalışmalar yaptık” dedi.
Yetim çocuklarımızı sevindirdik
Özellikle yetim çocukları unutmadıklarını anlatan Yaman, “Tüm ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın bayramlarını kutladık. Dezavantajlı gruplara he zaman önem verdiğimizi belirtmiştik. Bugün “mardinmasa” ekiplerimizle birlikte yetim çocuklarımız için bugünü anlamlı kıldık. Onları ziyaret ederek mutluluklarını paylaştık. Hediyelerimizle bayramı en güzel şekilde yaşamalarını sağladık. 23 Nisan tarihinde doğan çocuklarımızı da unutmadık. Onların doğum günlerinde yanında olduk. Biz çocuk dostu çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com