www.mardinnethaber.com
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
24.04.2018 11:59 Mardin Nethaber

 

 

Mardin'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Hükümet konağı bahçesinde düzenlenen çelenk töreni ile başlayan kutlamalar Atatürk Kültür Merkezinde okulların gösterileri ile devam etti.
Mardin'de 10 okulun hazırladığı gösterilerde minik semazenlerin gösterisi büyük alkış alırken, halk oyunları ekibinin Adana yöresi oyunları, 23 Nisan şiirleri katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.
Mardin Hükümet konağı bahçesinde Atatürk büstüne İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'nın çelenk bırakması ile başlayan kutlamalar Atatürk Kültür Merkezinde öğrencilerin gösterileri ile devam etti. Törene Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Mardin Cumhuriyet Bassavcısı Togahan Öztoprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgenaral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okullar, kurum müdürleri ve çocukların aileleri katıldı.
Programda ilkokullar arası İstiklal Marşı okuma yarışmasında il birincisi olan Şehit Abdulvahap Yersiz İlkokulu öğrencisi İrem Altan İstiklal Marşının 10 kıtasını okuyarak katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Elif Ana ilkokulu öğrencileri halk oyunları gösterileri ile Adana yöresi oyunları sergilenirken, ana okulu öğrencilerinin semazen gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com