www.mardinnethaber.com
Dicle Elektrik’ten Ömerli’ye 3.5 milyon liralık yatırım
23.04.2018 12:04 Mardin Nethaber

 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) müşteri memnuniyeti kriterlerine uygun yatırımlar gerçekleştiren Dicle Elektrik Dağıtım, sorumluluk bölgesinde şebekeyi güçlen-dirmek için yatırımların devam ediyor. Bölgenin ücra köşelerine dahi hizmet götüren enerji şirketi, son olarak Mardin’in Ömerli ilçesinde enerji nakil hatlarını yeraltına almaya başladı. Enerji güven-liğinin yanında kalitesini de artıracak olan bu yatırım ile havai hatlar ve direklerin neden olduğu görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Yatırım ile Dicle Elektrik Dağıtım, ilçede 3,5 kilometre alçak gerilim ve orta gerilim kablosunu yeraltına alacak. İlçede 630 KVA gücünde yeni bir trafo tesisi kurulurken, 3 bin 50 adet yatay sayaç dönüşümü gerçekleştirilerek abone bilgileri güncellenecek. Ayrıca ilçe merkezindeki cadde ve sokaklara 60 adet yeni aydınlatma direği dikilecek.
İleriye Dönük Yatırım
Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, 3 milyon 500 bin liraya mal olacak yatırım ile ilgili bilgi verirken, ileriye dönük köklü yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Bulut şöyle dedi: “Ömerli’deki abonelerimizin elektrik konusundaki ihtiyaçla-rını karşılamak için çalışma-larımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız yatırımlar köklü ve geleceğe yönelik yatırımlardır. Bu yatırımlar, vatandaşların yaşam kalitesine büyük kazanımlar sağlıyor. Yatırım-larla birlikte halkın memnu-niyetinin artması da bizi çok mutlu ediyor.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com