www.mardinnethaber.com
çocukların bayramını kutladı Ceyda Bölünmez Çankırı
23.04.2018 11:51 Mardin Nethaber

 

 

Çankırı mesajında: “Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de milli mücadele ruhuyla kurulmuş, tüm dünyaya milletin kaderini yine kendisinin belirleyeceğini göstermiş, milli iradenin bu topraklarda ilelebet hâkim olacağının teminatı olmuştur. Geçmişte, Milli Mücadele’nin karargâh’ı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz 2016'da demokrasimize ve cumhuriyetimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminin karşısında dimdik durmuş, ikinci kez Gazi unvanını hak etmiştir.
Milli bayramımızın dünya çocuklarına atfedilmesi insanlığın geleceğini inşa edecek olan çocuklarımıza verilen önemi açıkça ortaya koymaktadır. Bizlere düşen, çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak için daha yaşanılabilir, huzurun ve mutluluğun egemen olduğu, barış içinde bir dünya bırakmaktır. Dünyada yüzü gülmeyen tek bir çocuğun dahi kalmadığı, din, dil, ırk ve cinsiyet farketmeksizin tüm çocukların eşit ve adil bir düzende yaşadığı dünya temenni ediyorum.
Böylesine tarihi kahramanlıklarla dolu olan Meclisimizin ilk kadın idare amiri olmaktan onur duyuyorum. 23 Nisan 1920’den itibaren Türkiye Cumhuriyetine, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet etmiş tüm milletvekillerimize şükranlarımı sunuyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Meclis Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelenin neferleri olan kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, tüm dünya çocuklarımızın ve Mardin’de yaşayan evlatlarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”ifadelerine yer verdi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com