www.mardinnethaber.com
Ezidiler bayramlarında yalnız kalmadı
21.04.2018 15:54 Mardin Nethaber

 

 

Yaman, “Mardin’de diller ve dinler bir arada huzur içinde yaşıyor”
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Mardin’in farklılıklarıyla güzel olduğunu söylerken, “Farklılarımızla ile güzellikleri yaşamaya devam edeceğiz” dedi.Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri Ezidi vatandaşların kutladığı 17 Nisan Kırmızı Çarşamba Bayramı nedeniyle ziyaretlerde bulundu. Ekipler ilk olarak il genelinde yaşayan Ezidi vatandaşları ziyaret ettikten sonra, Irak’ın Şengal kentinden yapılan katliamdan kaçmak zorunda kalan Ezidi vatandaşları ziyaret ettiler. Ziyaretlerde tatlı ikramlarında bulunurken, Ezidi vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.
Farklılıklarımız ile özelizMardin’de yaşayan herkesi kucaklayan yapıda yönetim anlayışında oldukların ileten Yaman, “İlimiz dillerin ve dinlerin bir arada kardeşçe yaşadığı bir şehirdir. Barışın ve huzurun yüzyıllarca hüküm sürdüğü Mardin’in her zaman güzellikler ile anılmasını istiyoruz. Bu nedenle farklılıklarımızın özel günlerinde yanlarında oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Süryani vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nda yanlarında olmuştuk. Şimdi ise Ezidi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık” dedi.
Yalnız bırakmadıkYaman, “Ezidi vatandaşlarımızın yaşadığı mahallelere ziyaretlerimizi sağladık. Vatandaşlarımızın evlerine konuk olarak hediyelerimizi takdim ettik. Bunun yanı sıra Irak’ın Şengal kentinde yapılan katliam nedeniyle ülkemize sığınan mülteci Ezidi vatandaş
larımızı da yalnız bırakmadık. Biz her zaman farklılıklarımızla barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Yaptığımız ziyaretler bu güzelliklerin daha pekişmesi için bir fırsat olmaktadır” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com