www.mardinnethaber.com
Güneydoğulu öğrenciler KKTC’yi tercih ediyor
20.04.2018 14:22 Mardin Nethaber

 

 

  Diyarbakır’da “Üniversite Tercih Günleri” fuarı düzenlenen törenle açıldı. 25’i özel olmak üzere 30 kurumun katıldığı fuara öğrenciler, büyük ilgi gösterdi. 

Ruluslararası Kıbrıs Üniversi-tesi (UKÜ) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi ve Eğitim Uzmanı Adalet Yıldırım, “Güneydoğulu öğrenciler üniversitemize büyük ilgi gösteriyorlar” dedi.
Eket Fuarcılığın geleneksel olarak düzenlediği “Üniversite Terci Günleri” fuarı, Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. Fuarda, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 25’i özel 30 üniversite katıldı. Binlerce öğrenci, öğretmen ve velinin gezdiği fuarda, UKÜ standı büyük ilgi gördü. “Yaklaşık 18 bin öğrenci bulunuyor” UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi ve Eğitim Uzmanı Adalet Yıldırım, bu tür fuarların kendilerini anlatmak için büyük önem arz ettiğini ve her yıl düzenli olarak katıldıkları fuara gösterilen ilgiden son derece mutlu olduklarını söyledi. Yıldırım, 900 bin metrekare kampüs alanını ile öğrencilerin kendilerini aile ortamında hissedebil-meleri için her türlü ola-nağın mevcut olduğunu belirterek, “Üniversitemi-zin diploması tüm dünya-da tanınıyor. Üniversite-miz, evrensel bilgi üreten, yayan ve kullanan, bilgiyi kullanarak içinde bulunduğu topluma katkı sağlayan, anlayışıyla eğitim sunmaktadır. Üniversitemizde, 108 farklı ülkeden yaklaşık 18 bin öğrenci, 33 farklı ülkeden 500 dolayındaki uzman akademisyeni ile bir uluslararası eğitim merkezidir. Başarıyı özendiren onlarca burs imkanımız bulunmaktadır. Yine İngiltere ile çift diploma olanağı bulunmakta, 4+1 tümleşik eğitim, çift anadal ve yandal programları ile birçok alternatif sunmaktadır” dedi. “Güneydoğulu öğrenciler büyük ilgi gösteriyor” UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi ve Eğitim Uzmanı Adalet Yıldırım, “Yıl içindeki çeşitli çalışma ve etkinliklerle öğrenci, rehber öğretmen ve velilere ulaşarak kendimizi anlatma imkanı buluyoruz. Ayrıca ‘Üniversite Yaşamına Uyum’, ‘Etkili İletişim Teknikleri’, ‘Verimli Ders Çalışma Teknikleri’, ‘Yeni Sınav Sistemi’ gibi konularda seminerlerle bilgilendirme yapıyoruz. Bunun sonucunu da net bir şekilde görüyoruz. Çünkü Güneydoğulu öğrenciler üniversitemize büyük ilgi gösteriyorlar” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com